Sokan profitnövekedéssel számolnak, a bevétel növekedésük mértéke az idén akár 25 százalékos is lehet. A magyar cégek azonban tartanak a bizonytalanságtól.
Profit
Túl sok bank hirtelen támadja a kis- és közepes vállalatokat a
hitelezésben. Így sokszor ők is, és a hitelt felvevők is rosszul járhatnak.
Sosem árt átismételni az érveket pro és kontra. Mivel igazi hungarikum az ingatlanbirtoklás iránti vágy: az egyik fő célunk általában a saját iroda.
Megvan a Nagy Ötlet, elindult a vállalkozás – hiányzik azonban egy lökés és persze némi tőke ahhoz, hogy berobbanjon? Itt jön a képbe a kockázati tőkebefektető és az üzleti angyal.
Egy sikeres csapatban a megfelelő ember a megfelelő feladatot a megfelelő időben és helyszínen látja el. Az a jó vezető, aki képes megfelelő csapatot építeni. De hogyan lehetünk biztosak a megfelelésben, és miként válhatunk sikeressé?
Szóljon-e a zene, milyen képek legyenek a falon, érdemes-e társulni másokkal? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ.
Az angolszász világban domináns tőkefinanszírozás elterjedése hazánkban még csak most kezd beindulni, pedig ez a forrás a legtöbb esetben sokkal inkább passzol egy vállalkozás fejlesztéséhez, növekedéséhez, mint a „szögletes” bankhitelek vagy a bürokratikus (éppen ezért üzletfejlesztésre alkalmatlan) pályázati pénzek. De hogyan tudja cégéhez vonzani a befektetőket?