A kkv-k számára sem mindegy, hogy a cég mit, mikor és miből fejleszt versenyelőnye megszerzése, illetve fenntartása érdekében.
Tőke
Még több tőkehiánnyal küzdő cég kap lehetőséget arra, hogy bővítse a vállalkozását
Tavasszal 26 vállalkozás részesült 3, 8 milliárd forintnyi kockázati tőkebefektetésben. A kihelyezett források mintegy fele follow-on finanszírozás. Miért?
Érdemes átgondolni pénzkezelési szokásainkat, és kiválasztani a megfelelő elektronikus banki csatornákat! Nézzük az előnyöket-hátrányokat mindhárom esetben!
Megvan a Nagy Ötlet, elindult a vállalkozás – hiányzik azonban egy lökés és persze némi tőke ahhoz, hogy berobbanjon? Itt jön a képbe a kockázati tőkebefektető és az üzleti angyal.
Az angolszász világban domináns tőkefinanszírozás elterjedése hazánkban még csak most kezd beindulni, pedig ez a forrás a legtöbb esetben sokkal inkább passzol egy vállalkozás fejlesztéséhez, növekedéséhez, mint a „szögletes” bankhitelek vagy a bürokratikus (éppen ezért üzletfejlesztésre alkalmatlan) pályázati pénzek. De hogyan tudja cégéhez vonzani a befektetőket?
A hitelintézetek (nagyrészt bankok) pénzéből fenntartott OBA a hitelintézetek fizetésképtelensége esetén húsz munkanapon belül kártalanítást fizet a névre szóló betétek után